Image
Strona główna
Ogólnopolskie Zawody w Triathlonie "Poziom Wyżej" 2010

164 zawodników stanęło na starcie Ogólnopolskich Zawodów w Triathlonie ”Poziom Wyżej”, które odbyły się w Lusowie. Tradycyjnie rywalizowali kolejno w pływaniu, jeździe na rowerze i biegu.

Punktualnie w południe zmagania rozpoczęły dzieci w aquathlonie, płynąc 200 metrów w Jeziorze Lusowskim i biegnąc 1000 metrów wzdłuż brzegu. W kategorii dzieci odbyły się dwa biegi: dla 10-11-latków i 12-13-latków. W pierwszym wyścigu po 7 minutach i 35 sekundach na mecie najszybciej zameldowała się zawodniczka MLUKS Koło Marta Zygmunt, najlepszym triathlonistą wśród chłopców został jej klubowy kolega Dawid Chmielik.

W kolejnym wyścigu zwyciężyli Eryk Szuba z GTT Diament Gniezno i Angelika Urbaniak z Olimpii Poznań. Zawodnicy brali udział również w rywalizacji drużynowej. Najszybsza na mecie była sztafeta rodziny Staweckich, a w wśród ekip firmowych - przedstawiciele Tazaru Chodzież.

Następnie wystartowali młodzicy i juniorzy, a po nich zawodnicy z kategorii senior i weteran. Rywalizowali oni na dystansach 600 metrów pływania, 15 km kolarstwa i 3 km biegu. Trasa pływacka była ciekawa i nietypowa jak na polskie zawody. Triathlonisci pływali dwie, 300-metrowe pętle z wyjściem z wody, z wbiegnięciem na pomost i ponownym skokiem do wody.

Po wyjściu z wody "ludzie z żelaza" musieli dobiec do boksu rowerowego położonego w odległości około 500 metrów. Orgnizatorzy włożyli wiele pracy w odpowiednie przygotowanie trasy. Kolarze pokonywali dwie 7,5 kilometrowe pętle. Trasa biegowa miała charakter przełajowy - lekko z górki, po łące, po krótko ściętej trawie, piasek i znów po krótko ściętej trawie.

Najlepsi zawodnicy:

Młodzicy
Paulina Andrejewska  - GTT Diament Gniezno 45.19 min.
Patryk Schepler - GTT Diament Gniezno 40.37 min.

Juniorzy:
Ania Heneczkowska - UAM Triathlon Poznań 41.28 min.
Szymon Szoltz - Real 64-sto Leszno 38.11 min.

Seniorzy:
Paulina Nawrocka -  UKL Ósemka Police 42.33 min.
Miłosz Kuszczak - ULKS Triathlon Lubin 36.40 min.

Weteran I
Małgorzata Kubiak - niezrzeszona 51.08 min.
Tomasz Brett - MLUKS Kolo 41.06 min.

Weteran II
Andrzej Lewandowski UAM Triathlon Poznań 47.37 min.

Nie odbyło się bez pewnych organizacyjnych niedociągnięć, za które przepraszamy, wyciągniemy wnioski i myślę ze w przyszłym roku nasza impreza wyniesie triathlon na „Wyższy Poziom”. Dziękujemy za to, że zawodnicy tak licznie stawili się na miejscu startu i ukończyli zawody. 

W imieniu organizatora, sponsorów i wolontariuszy,

Borys Monastyrski

 

 

Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z triathlonu umieszczonymi na portalu WielkopolskiSport.pl,

jak również do oglądnięcia filmu z naszych zawodów na wykonanego przez Przemysława Nowakowskiego umieszczonego także przez niego na Youtube.

 
Wyniki Ogólnopolskich Zawodów w Triathlonie 2010

Wyniki Ogólnopolskich Zawodów w Triathlonie "Poziom Wyżej"

format excel

 

 
Tour de France 2010
Dzisiaj 3 lipca czasówką w Rotterdamie kolarze rozpoczęli rywalizację w "Wielkiej Pętli". Rywalizacje graficzną i tekstową na żywo można śledzić na oficjalnej  stronie Tour de France. Na stronie tej również polecamy codzienne skróty z najważniejszymi wydarzeniami na trasie najbardziej znanego i prestiżowego na świecie wyścigu kolarskiego.
 
Zobacz też…
«« start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. » koniec »»

Pozycje :: 55 - 57 z 57
Dziś
8 Stycznia 2015
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Erhard, Mścisław,
Seweryn
Do końca roku zostało 358 dni.
Wyszukiwarka
Sondy
Jak oceniasz X Ogólnopolskie Zawody w Triathlonie?
 
Polub nas na facebooku!